2012Ehdokkaat

Kohteesta PiraattiWiki
Versio hetkellä 6. heinäkuuta 2012 kello 22.02 – tehnyt Puuhkaja (keskustelu | muokkaukset) (Helsinki)
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Kunnallisvaaliehdokkuudesta kiinnostuneet. Vaalit järjestetään 28. lokakuuta 2012. Nimen lisääminen ei sido mihinkään.

Puolue saa asettaa ehdokkaita 1.5 kertaa valtuutettujen määrä pyöristettynä alaspäin.

Ehdokkaan kotikunta täytyy olla sama, kuin minne on asettumassa ehdolle.

Helsinki

Mahdollisuus asettaa 127 ehdokasta.


Virallisesti hyväksytyt ehdokkaat (lisää tulee myöhemmin):


Nimi Arvo, ammatti tai toimi Ikä
Apajalahti, Ahto Puolueen varapuheenjohtaja, historian opiskelija 24
Chanth, Taija Puutarhuri, taiteilija 31
Hautakangas, Ville Tietotekniikkasuunnittelija 34
Hukkinen, Janne P. Opiskelija 40
Immonen, Joni Media-assistentti, valokuvaaja 22
Immonen, Satu Venäjän kielen ja kirjallisuuden opiskelija 43
Kettunen, Mira Nuoriso-ohjaaja 36
Kolsi, Antti Opiskelija 29
Kopakkala, Olli Yrittäjä 23
Korppi, Tuomas Filosofian tohtori 35
Kortesaari, Joel Opiskelija 19
Merikanto, Len Tietoliikenneasiantuntija 41
Mäkinen, Joonas Muusikko, opiskelija 23
Partonen, Aino Humanististen tieteiden kandidaatti 26
Pennanen, Petrus Filosofian tohtori, toimitusjohtaja 40
Plommer, Raoul Liiketaloustieteen kandidaatti 34
Rauhala, Mikko Filosofian maisteri, tietotekniikka-asiantuntija 35
Saarelma, Risto Ohjelmoija 32
Syreeni, Sampo Ohjelmoija 34
Söderholm, Lotta Luonnontieteiden kandidaatti 24
Taskinen, Petrus Linja-autonkuljettaja 24
Tiilikainen, Toni Luonnontieteiden kandidaatti 28
Virtaperko, Tuukka Kuvataiteilija 24
Yltiö, Lari Piraattinuorten puheenjohtaja 23


Muita mahdollisesti halukkaita:


Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Junni, Petter Tekniikan kandidaatti, kauppatieteiden ylioppilas 1985 etunimi.sukunimi@piraattipuolue.fi 045 670 7101 pjunni
Berschewsky, Tapio Freelance-toimittaja 1978-10-26 etunimi.sukunimi@piraattipuolue.fi 046 895 1139 Thihi
Mäntynen, Elmo Opiskelija 1989-01-22 elmo.mantynen@iki.fi 040 469 0820 Elmom

Uusimaa

Espoo

Mahdollisuus asettaa 100 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Mikko Nummelin Diplomi-insinööri 25.02.1975 mikko.nummelin@aalto.fi +358-44-7992996 mikko_n_1975

Vantaa

Mahdollisuus asettaa 100 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
- - - - - -

Varsinais-Suomi

Turku

Mahdollisuus asettaa 100 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Pajulahti, Matias Levyseppä, yo. 1985 etunimi.sukunimi [ät] piraattipuolue.fi 040 776 3494 BobaMa
Pinjanainen, Maria Atk-suunnittelija, yrittäjä 1959 etunimi.sukunimi [ät] piraattipuolue.fi 044 3772997 Tietonoita
Lindblom, Matti Suunnittelija 1950 etunimi.sukunimi [ät] piraattipuolue.fi 043 2007226
Karvinen, Tapani Datanomi 1981 etunimi.sukunimi [ät] piraattipuolue.fi 045 XXXXXXX K4RV1N3N
Ruuhijärvi, Tuomas Ylioppilas 1991 etunimi.sukunimi [ät] piraattipuolue.fi 050 526 3126 Ruuhijarvi

Häme

Hattula

Mahdollisuus asettaa 52 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki

Lahti

Mahdollisuus asettaa 89 ehdokasta

Nimi Ammatti Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki

Pirkanmaa

Tampere

Mahdollisuus asettaa 100 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Harri Kivistö Opiskelija 1981 harri.kivisto [ät] piraattipuolue.fi 045 3102344 Kivisto
Antti Impiö Opiskelija 1984 antti.impio [ät] piraattipuolue.fi 050 3045867 anttipng
Maria Morri Opiskelija, freelance-toimittaja 1987 maria.morri (ät) piraattipuolue.fi - Idhren
Mika Isomaa Yrittäjä, pelituottaja 1982 mika.isomaa (ät) piraattipuolue.fi - mikachu
Olli Soppela Yrittäjä, muusikko 1988 olli.soppela (ät) piraattipuolue.fi - carcara
Juho Hartikainen Mediaopiskelija 1986 juho.hartikainen (ät) gmail.com - Sylph
Juha Oksanen Opiskelija 1984 juha.oksanen (ät) piraattipuolue.fi - juma
Tiina Malinen Opiskelija 1983 tiina.malinen (ät) piraattipuolue.fi 050 5363604 Malitsu

Kangasala

Mahdollisuus asettaa 64 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Henri Tuhola Ylioppilas, Ohjelmoija 1987 etunimi.sukunimi@piraattipuolue.fi 0405619582 Cheery

Valkeakoski

Mahdollisuus asettaa 64 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Ville Hallikas Järjestelmäasentaja 1988 etunimi.sukunimi [ät] gmail.com 045 6313552 Foxing_Demon^

Sastamala

Mahdollisuus asettaa 88 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Veikko Skurnik Toimitusjohtaja, IT-yrittäjä 1979 veikko.skurnik [ät] omnibyte.fi 044-5288338 Wexi

Etelä-Savo

Mikkeli

Mahdollisuus asettaa 77 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Joni Himanen Taiteilija 1991 etunimi.sukunimi@piraattipuolue.fi - avantgardist

Keski-Suomi

Jyväskylä

Mahdollisuus asettaa 89 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Jyri Hämäläinen Opiskelija 1988 jyri.hamalainen [ät] piraattipuolue.fi 045 7199604 Gagis
Arto Lampila Kulttuurituottaja (Amk) 1987 arto.lampila (a) piraattipuolue.fi 0408454660 Delvor
Eetu Rantakangas Tietotekniikan aineenopettajaopiskelija 1988 eetu.rantakangas (a) piraattipuolue.fi 0408279995 AirZero
Miika Hämynen HuK, opiskelija 1986 miika.hamynen ät piraattipuolue.fi 050-3097624 Yaamboo

Pohjois-Karjala

Joensuu

Mahdollisuus asettaa 89 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Pekka Mustonen Opettaja 1981 etunimi.sukunimi [ät] piraattipuolue.fi 050 322 1071 horgh
Ari Tervashonka

Oulu

Kajaani

Mahdollisuus asettaa 77 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Niko Tikkanen 1990 etunimi.sukunimi [ät] piraattipuolue.fi RunDee

Lappi

Inari

Mahdollisuus asettaa n ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Ensio Mäntykangas 1959 etunimi.sukunimi [ät] piraattipuolue.fi

Kymi

Kouvola

Mahdollisuus asettaa 59 ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Tomi Simola lvi-asentaja 1983 tomi.simola (a) piraattipuolue.fi 045 1145483 Senaattori
Mika Väyrynen Eräkirjailija 1967 etunimi.sukunimi (a) piraattipuolue.fi 0400 571 904 -
Markus Koskelainen Graafinen suunnittelija 1973 markus.koskelainen (a) piraattipuolue.fi - Kalamake
Petri Koskelainen ohjelmoija 1981 etunimi.sukunimi (a) piraattipuolue.fi 0407607107 Codezebra
Mikko Sjöman Yrittäjä 1968 etunimi.sukunimi (a) piraattipuolue.fi 040 7058154 -

Lappeenranta

Mahdollisuus asettaa n ehdokasta

Nimi Arvo, ammatti tai toimi Syntymäaika Sähköposti Puhelinnumero Nimimerkki
Vaalit
Presidentinvaalit 20182024
Eurovaalit 201420192024
Eduskuntavaalit 201520192023
Kunnallisvaalit 201620202024
Tulevat vaalit