Ero sivun ”Tulevat vaalit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(kyhäsin tällaisen taulukon, toivottavasti on käyttöä) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 4: | Rivi 4: | ||
! style="background:#EEE" | Ehdokasasettelun deadline | ! style="background:#EEE" | Ehdokasasettelun deadline | ||
! style="background:#EEE" | Linkkejä | ! style="background:#EEE" | Linkkejä | ||
|- | |||
| Ahvenanmaan maakuntavaalit | |||
| 16.10.2011 (ennakkoäänestys 1.-11.10.2011) | |||
| 12.9.2011 | |||
| | |||
|- | |- | ||
| Ylioppilaskuntien edustajistovaalit | | Ylioppilaskuntien edustajistovaalit | ||
Versio 6. toukokuuta 2011 kello 05.25
| Vaalit | Vaalipäivä | Ehdokasasettelun deadline | Linkkejä |
|---|---|---|---|
| Ahvenanmaan maakuntavaalit | 16.10.2011 (ennakkoäänestys 1.-11.10.2011) | 12.9.2011 | |
| Ylioppilaskuntien edustajistovaalit | 11/2011 (?) | ||
| Presidentinvaalit, 1. kierros | 22.1.2012 (ennakkoäänestys 11.-17.1.2012) | 7.12.2011 klo 16 | |
| Presidentinvaalit, 2. kierros | 5.2.2012 | - | |
| Kunnallisvaalit | 28.10.2012 | 9/2012 | |
| Kainuun maakuntavaalit (kunnallisvaalien yhteydessä) | 28.10.2012 | 9/2012 | |
| Ylioppilaskuntien edustajistovaalit | 11/2013 (?) | ||
| Europarlamenttivaalit | 6/2014 | 4/2014 | |
| Seurakuntavaalit | 2014 | ||
| Eduskuntavaalit | 4/2015 | 3/2015 |