Ero sivun ”Kannattajakorttitilanne” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| (23 välissä olevaa versiota 12 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
;Tämän sivun avulla on tilastoitu kannattajakorttien tilaa vuonna 2009. | |||
<div style="text-align:center;font-size:0.8em;margin-left:auto;margin-right:auto;width:70%;padding-left:1em;padding-right:1em;background-color:#FCC;border:2px solid #FAA;"> | <div style="text-align:center;font-size:0.8em;margin-left:auto;margin-right:auto;width:70%;padding-left:1em;padding-right:1em;background-color:#FCC;border:2px solid #FAA;"> | ||
<strong> | <strong>ONNEA!</strong><br /> | ||
''' | '''Puoluerekisterihakemus on jätetty Oikeusministeriöön 1.6.2009, ja Piraattipuolue on merkitty puoluerekisteriin 13.8.2009''' | ||
</div> | </div> | ||
==Yhteensä kerätty: | ==Yhteensä kerätty: 5194/5000 (103,88 %)== | ||
{{Edistymispalkki|leveys=500px|korkeus=20px|prosentti= | {{Edistymispalkki|leveys=500px|korkeus=20px|prosentti=103.88%|pohjaväri=#DDD|valmisväri=#738}} | ||
Tässä luvussa ei ole mukana kaikkia kerääjillä olevia kortteja, joten lukumäärä on vain suuntaa antava. | Tässä luvussa ei ole mukana kaikkia kerääjillä olevia kortteja, joten lukumäärä on vain suuntaa antava. | ||
| Rivi 30: | Rivi 17: | ||
! style="background:#EEE" | Henkilökohtaisesti kerännyt | ! style="background:#EEE" | Henkilökohtaisesti kerännyt | ||
! style="background:#EEE" | Toimialue | ! style="background:#EEE" | Toimialue | ||
|- | |||
| '''Oikeusministeriö''' | |||
| 5114 | |||
| 0 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
|- | |- | ||
| '''mjr''' | | '''mjr''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 135 | ||
| PK-seutu | | PK-seutu | ||
|- | |- | ||
| '''Scoffa''' | | '''Scoffa''' | ||
| | | 0 | ||
| 107 | | 107 | ||
| Häme | | Häme | ||
| Rivi 77: | Rivi 70: | ||
|- | |- | ||
| '''Dragu''' | | '''Dragu''' | ||
| | | 0 | ||
| 69 | | 69 | ||
| PK-seutu | | PK-seutu | ||
| Rivi 92: | Rivi 85: | ||
|- | |- | ||
| '''JoonasD6''' | | '''JoonasD6''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 57 | ||
| PK-seutu & Kouvola | | PK-seutu & Kouvola | ||
|- | |- | ||
| Rivi 118: | Rivi 111: | ||
|- | |- | ||
| '''Charris''' | | '''Charris''' | ||
| | | 0 | ||
| 48 | | 48 | ||
| PK-seutu | | PK-seutu | ||
| Rivi 206: | Rivi 199: | ||
| Oulu | | Oulu | ||
|- | |- | ||
| '''Juice''' | | '''Juice''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| Rivi 267: | Rivi 259: | ||
| Pirkanmaa | | Pirkanmaa | ||
|- | |- | ||
| '''Elventhor''' | | '''Elventhor''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| Rivi 329: | Rivi 320: | ||
|- | |- | ||
| '''Hirvinen''' | | '''Hirvinen''' | ||
| | | 13 | ||
| 9 | | 9 | ||
| PK-seutu | | PK-seutu | ||
| Rivi 374: | Rivi 365: | ||
|- | |- | ||
| '''cyberix''' | | '''cyberix''' | ||
| | | 0 | ||
| 6 | | 6 | ||
| PK-seutu | | PK-seutu | ||
| Rivi 476: | Rivi 467: | ||
|- | |- | ||
|'''Nadeshiko''' | |'''Nadeshiko''' | ||
| | | 0 | ||
| 5 | | 5 | ||
| PK-seutu | | PK-seutu | ||
| Rivi 509: | Rivi 500: | ||
| Vapunaatto Helsinki 2009 | | Vapunaatto Helsinki 2009 | ||
| 88 | | 88 | ||
|- | |||
| Desucon 2009 | |||
| 19 | |||
|- | |||
|Finncon/Animecon 2009 | |||
|23 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Luokka:Arkisto]] | |||
Nykyinen versio 13. syyskuuta 2015 kello 13.56
- Tämän sivun avulla on tilastoitu kannattajakorttien tilaa vuonna 2009.
ONNEA!
Puoluerekisterihakemus on jätetty Oikeusministeriöön 1.6.2009, ja Piraattipuolue on merkitty puoluerekisteriin 13.8.2009
Yhteensä kerätty: 5194/5000 (103,88 %)
Tässä luvussa ei ole mukana kaikkia kerääjillä olevia kortteja, joten lukumäärä on vain suuntaa antava.
Yksittäiset kerääjät
| Kerääjä | Nyt hallussa | Henkilökohtaisesti kerännyt | Toimialue |
|---|---|---|---|
| Oikeusministeriö | 5114 | 0 | PK-seutu |
| mjr | 0 | 135 | PK-seutu |
| Scoffa | 0 | 107 | Häme |
| usvi | 0 | 104 | PK-seutu |
| Tronic | 0 | 88 | PK-seutu |
| Puuhkaja | 0 | 86 | PK-seutu |
| Xuenay | 0 | 78 | PK-seutu |
| 1984 | 0 | 76 | PK-seutu |
| sarjuva | 0 | 71 | Varsinais-Suomi & Rauma |
| jafu | 0 | 70 | Pohjois-Karjala |
| Dragu | 0 | 69 | PK-seutu |
| olentolupa | 0 | 68 | PK-seutu |
| henu | 0 | 59 | Pirkanmaa |
| JoonasD6 | 0 | 57 | PK-seutu & Kouvola |
| juma | 0 | 56 | Pirkanmaa |
| PaPi- | 0 | 55 | PK-seutu |
| mitol | 0 | 53 | Pirkanmaa |
| ArsKisS | 0 | 50 | PK-seutu |
| Charris | 0 | 48 | PK-seutu |
| Waino | 0 | 42 | PK-seutu |
| Id | 0 | 39 | PK-seutu |
| istar | 0 | 35 | |
| Adhd | 0 | 35 | Varsinais-Suomi |
| zzorn | 0 | 38 | PK-seutu |
| Kivisto | 0 | 33 | Pirkanmaa |
| mxldn | 0 | 30 | |
| Kiuru | 0 | 37 | Varsinais-Suomi |
| pelzi_ | 0 | 28 | Tampere |
| BobaMa | 0 | 32 | Varsinais-Suomi |
| sidni | 0 | 24 | Varsinais-Suomi |
| Jukuli | 0 | 26 | Uusimaa |
| Jauni | 0 | 33 | Etelä-Pohjanmaa |
| nekorin | 0 | 22 | PK-seutu |
| Gagis | 3 | 25 | Keski-Suomi |
| Kyuu | 0 | 21 | Pirkanmaa |
| Vmatikainen | 0 | 21 | Oulu |
| Juice | 0 | 22 | PK-seutu |
| Thv | 0 | 25 | Espoo + suku |
| matamou | 0 | 18 | |
| anttipng | 0 | 18 | Pirkanmaa |
| cribozai | 0 | 16 | Varsinais-Suomi |
| T_Trainer | 0 | 16 | Varsinais-Suomi |
| Sahra | 0 | 15 | |
| Asgard | 0 | 27 | Pirkanmaa |
| Dr0 | 15 | 15 | |
| Matti | 1 | 15 | |
| MrHUU | 0 | 14 | PK-seutu |
| kj5142 | 0 | 13 | Pirkanmaa |
| Elventhor | 0 | 12 | Keski-Suomi |
| Santaneuvos | 0 | 12 | |
| E943a | 0 | 12 | Kouvola |
| Defter | 0 | 14 | |
| fruktkt | 0 | 11 | Varsinais-Suomi |
| Smar | 0 | 10 | |
| Piksi | 0 | 10 | |
| mindviper | 10 | 10 | |
| Juce | 0 | 10 | |
| Nuihc88 | 0 | 13 | Länsi-Suomi |
| GoH | 0 | 10 | |
| sinpenis | 9 | 9 | |
| Hirvinen | 13 | 9 | PK-seutu |
| fidori | 0 | 8 | |
| Markku Laurikainen | 0 | 8 | |
| mouho | 0 | 9 | Varsinais-Suomi |
| Lethalen | 6 | 6 | |
| Juige | 0 | 15 | Oulu |
| diogenes | 0 | 6 | PK-seutu |
| kinok | 0 | 6 | Keski-Suomi |
| faster | 0 | 13 | PK-seutu |
| cyberix | 0 | 6 | PK-seutu |
| fyctice | 5 | 5 | |
| jop | 0 | 5 | Varsinais-Suomi |
| Ollzer | 5 | 5 | Satakunta |
| Erektiomasentajat | 4 | 5 | PK-seutu |
| Gwaruhi | 0 | 5 | |
| Aapo | 4 | 4 | PK-seutu |
| Zystemlord & RunDex | 0 | 4 | Kainuu |
| apecat | 0 | 3 | PK-seutu |
| Joni_79 | 0 | 3 | PK-seutu |
| Krikke | 0 | 4 | PK-seutu |
| tuntematon 2 | 0 | 3 | PK-seutu |
| Caycee | 0 | 3 | Joensuu |
| Haades | 0 | 2 | |
| tuntematon 1 | 2 | 2 | PK-seutu |
| Nelg | 0 | 2 | PK-seutu |
| tp8 | 0 | 1 | |
| Kasumi | 17 | 18 | |
| Naseag | 0 | 9 | PK-seutu |
| Fragma | 0 | 6 | PK-seutu |
| Lin | 2 | 2 | PK-seutu |
| Nadeshiko | 0 | 5 | PK-seutu |
Tapahtumakeräykset
| Tapahtuma | Määrä |
|---|---|
| Altparty 2008 | 130 |
| Tracon IV | 63 |
| Yliopistolaki-mielenosoitus ja valtaus | 31 |
| Assembly Winter 2009 | 30 |
| Tampere kuplii 2009 | 20 |
| Tekijänoikeuspäivä Tampere 2009 | 49 |
| Tekijänoikeuspäivä Helsinki 2009 | 44 |
| Vapunaatto Helsinki 2009 | 88 |
| Desucon 2009 | 19 |
| Finncon/Animecon 2009 | 23 |