Ero sivun ”Kannattajakorttitilanne” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Mjr (keskustelu | muokkaukset) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| (871 välissä olevaa versiota 65 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
;Tämän sivun avulla on tilastoitu kannattajakorttien tilaa vuonna 2009. | |||
<div style="text-align:center;font-size:0.8em;margin-left:auto;margin-right:auto;width:70%;padding-left:1em;padding-right:1em;background-color:#FCC;border:2px solid #FAA;"> | |||
<strong>ONNEA!</strong><br /> | |||
'''Puoluerekisterihakemus on jätetty Oikeusministeriöön 1.6.2009, ja Piraattipuolue on merkitty puoluerekisteriin 13.8.2009''' | |||
</div> | |||
==Yhteensä kerätty: 5194/5000 (103,88 %)== | |||
{{Edistymispalkki|leveys=500px|korkeus=20px|prosentti=103.88%|pohjaväri=#DDD|valmisväri=#738}} | |||
Tässä luvussa ei ole mukana kaikkia kerääjillä olevia kortteja, joten lukumäärä on vain suuntaa antava. | |||
==Yksittäiset kerääjät== | ==Yksittäiset kerääjät== | ||
| Rivi 12: | Rivi 16: | ||
! style="background:#EEE" | Nyt hallussa | ! style="background:#EEE" | Nyt hallussa | ||
! style="background:#EEE" | Henkilökohtaisesti kerännyt | ! style="background:#EEE" | Henkilökohtaisesti kerännyt | ||
! style="background:#EEE" | Toimialue | |||
|- | |||
| '''Oikeusministeriö''' | |||
| 5114 | |||
| 0 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
|- | |||
| '''mjr''' | |||
| 0 | |||
| 135 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''Scoffa''' | |||
| 0 | |||
| 107 | |||
| Häme | |||
|- | |- | ||
| '''usvi''' | | '''usvi''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 104 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''Tronic''' | |||
| 0 | |||
| 88 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Puuhkaja''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 86 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| '''Xuenay''' | | '''Xuenay''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 78 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''1984''' | |||
| 0 | |||
| 76 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| '''sarjuva''' | | '''sarjuva''' | ||
| | | 0 | ||
| 71 | |||
| Varsinais-Suomi & Rauma | |||
|- | |||
| '''jafu''' | |||
| 0 | |||
| 70 | |||
| Pohjois-Karjala | |||
|- | |||
| '''Dragu''' | |||
| 0 | |||
| 69 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''olentolupa''' | |||
| 0 | |||
| 68 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''henu''' | |||
| 0 | |||
| 59 | |||
| Pirkanmaa | |||
|- | |||
| '''JoonasD6''' | |||
| 0 | |||
| 57 | |||
| PK-seutu & Kouvola | |||
|- | |||
| '''juma''' | |||
| 0 | |||
| 56 | |||
| Pirkanmaa | |||
|- | |||
| '''PaPi-''' | |||
| 0 | |||
| 55 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''mitol''' | |||
| 0 | |||
| 53 | | 53 | ||
| Pirkanmaa | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''ArsKisS''' | ||
| 0 | |||
| 50 | | 50 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''Charris''' | |||
| 0 | |||
| 48 | | 48 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Waino''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 42 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Id''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 39 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''istar''' | ||
| 0 | |||
| 35 | | 35 | ||
| | |||
|- | |||
| '''Adhd''' | |||
| 0 | |||
| 35 | | 35 | ||
| Varsinais-Suomi | |||
|- | |||
| '''zzorn''' | |||
| 0 | |||
| 38 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''Kivisto''' | |||
| 0 | |||
| 33 | |||
| Pirkanmaa | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''mxldn''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 30 | ||
|- | |||
| '''Kiuru''' | |||
| 0 | |||
| 37 | |||
| Varsinais-Suomi | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''pelzi_''' | ||
| | | 0 | ||
| 28 | | 28 | ||
| Tampere | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''BobaMa''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 32 | ||
| Varsinais-Suomi | |||
|- | |- | ||
| '''sidni''' | | '''sidni''' | ||
| 0 | |||
| 24 | | 24 | ||
| | | Varsinais-Suomi | ||
|- | |||
| '''Jukuli''' | |||
| 0 | |||
| 26 | |||
| Uusimaa | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Jauni''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 33 | ||
| Etelä-Pohjanmaa | |||
|- | |- | ||
| '''nekorin''' | | '''nekorin''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| 22 | | 22 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Gagis''' | ||
| 3 | |||
| 25 | | 25 | ||
| | | Keski-Suomi | ||
|- | |||
| '''Kyuu''' | |||
| 0 | |||
| 21 | |||
| Pirkanmaa | |||
|- | |||
| '''Vmatikainen''' | |||
| 0 | |||
| 21 | |||
| Oulu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Juice''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 22 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Thv''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 25 | ||
| Espoo + suku | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''matamou''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| | | 18 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| '''anttipng''' | | '''anttipng''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 18 | ||
| Pirkanmaa | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''cribozai''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 16 | ||
| Varsinais-Suomi | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''T_Trainer''' | ||
| | | 0 | ||
| 16 | | 16 | ||
| Varsinais-Suomi | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Sahra''' | ||
| 0 | |||
| 15 | |||
| | |||
|- | |||
| '''Asgard''' | |||
| 0 | |||
| 27 | |||
| Pirkanmaa | |||
|- | |||
| '''Dr0''' | |||
| 15 | | 15 | ||
| 15 | | 15 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| '''Matti''' | | '''Matti''' | ||
| | | 1 | ||
| | | 15 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''MrHUU''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| 14 | | 14 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''kj5142''' | ||
| | | 0 | ||
| 13 | | 13 | ||
| Pirkanmaa | |||
|- | |- | ||
| '''Elventhor''' | | '''Elventhor''' | ||
| 0 | |||
| 12 | | 12 | ||
| Keski-Suomi | |||
|- | |||
| '''Santaneuvos''' | |||
| 0 | |||
| 12 | | 12 | ||
| | |||
|- | |||
| '''E943a''' | |||
| 0 | |||
| 12 | |||
| Kouvola | |||
|- | |||
| '''Defter''' | |||
| 0 | |||
| 14 | |||
| | |||
|- | |||
| '''fruktkt''' | |||
| 0 | |||
| 11 | |||
| Varsinais-Suomi | |||
|- | |- | ||
| '''Smar''' | | '''Smar''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| 10 | | 10 | ||
| | |||
|- | |||
| '''Piksi''' | |||
| 0 | |||
| 10 | |||
| | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''mindviper''' | ||
| 10 | |||
| 10 | |||
| | |||
|- | |||
| '''Juce''' | |||
| 0 | |||
| 10 | | 10 | ||
| | |||
|- | |||
| '''Nuihc88''' | |||
| 0 | |||
| 13 | |||
| Länsi-Suomi | |||
|- | |||
| '''GoH''' | |||
| 0 | |||
| 10 | | 10 | ||
| | |||
|- | |||
| '''sinpenis''' | |||
| 9 | |||
| 9 | |||
| | |||
|- | |- | ||
| '''Hirvinen''' | | '''Hirvinen''' | ||
| 0 | | 13 | ||
| 9 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''fidori''' | |||
| 0 | |||
| 8 | |||
| | |||
|- | |||
| '''Markku Laurikainen''' | |||
| 0 | |||
| 8 | |||
| | |||
|- | |||
| '''mouho''' | |||
| 0 | |||
| 9 | | 9 | ||
| Varsinais-Suomi | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Lethalen''' | ||
| | | 6 | ||
| 6 | | 6 | ||
| | |||
|- | |||
| '''Juige''' | |||
| 0 | |||
| 15 | |||
| Oulu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''diogenes''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 6 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
|''' | | '''kinok''' | ||
| 0 | |||
| 6 | | 6 | ||
| Keski-Suomi | |||
|- | |||
| '''faster''' | |||
| 0 | |||
| 13 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''cyberix''' | |||
| 0 | |||
| 6 | | 6 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''fyctice''' | |||
| 5 | |||
| 5 | |||
| | |||
|- | |||
| '''jop''' | |||
| 0 | |||
| 5 | |||
| Varsinais-Suomi | |||
|- | |||
| '''Ollzer''' | |||
| 5 | |||
| 5 | |||
| Satakunta | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Erektiomasentajat''' | ||
| 4 | | 4 | ||
| 5 | | 5 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Gwaruhi''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| | | 5 | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Aapo''' | ||
| 4 | | 4 | ||
| 4 | | 4 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Zystemlord & RunDex''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 4 | ||
| Kainuu | |||
|- | |- | ||
| '''apecat''' | | '''apecat''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| 3 | | 3 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''Joni_79''' | |||
| 0 | |||
| 3 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''Krikke''' | |||
| 0 | |||
| 4 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''tuntematon 2''' | |||
| 0 | |||
| 3 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''Caycee''' | |||
| 0 | |||
| 3 | |||
| Joensuu | |||
|- | |- | ||
| '''Haades''' | | '''Haades''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| 2 | | 2 | ||
| | |||
|- | |||
| '''tuntematon 1''' | |||
| 2 | |||
| 2 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''Nelg''' | |||
| 0 | |||
| 2 | |||
| PK-seutu | |||
|- | |||
| '''tp8''' | |||
| 0 | |||
| 1 | |||
|- | |||
| '''Kasumi''' | |||
| 17 | |||
| 18 | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Naseag''' | ||
| 0 | | 0 | ||
| | | 9 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Fragma''' | ||
| | | 0 | ||
| | | 6 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Lin''' | ||
| 2 | | 2 | ||
| 2 | | 2 | ||
| PK-seutu | |||
|- | |||
|'''Nadeshiko''' | |||
| 0 | |||
| 5 | |||
| PK-seutu | |||
|} | |||
==Tapahtumakeräykset== | |||
{| class="wikitable sortable" border=0 cellpadding=2 cellspacing=0 style="background:#FAFAFA; " | |||
! style="background:#EEE" | Tapahtuma | |||
! style="background:#EEE" | Määrä | |||
|- | |- | ||
| | | Altparty 2008 | ||
| | | 130 | ||
| | |- | ||
| Tracon IV | |||
| 63 | |||
|- | |||
| Yliopistolaki-mielenosoitus ja valtaus | |||
| 31 | |||
|- | |||
| Assembly Winter 2009 | |||
| 30 | |||
|- | |||
| Tampere kuplii 2009 | |||
| 20 | |||
|- | |||
| Tekijänoikeuspäivä Tampere 2009 | |||
| 49 | |||
|- | |||
| Tekijänoikeuspäivä Helsinki 2009 | |||
| 44 | |||
|- | |||
| Vapunaatto Helsinki 2009 | |||
| 88 | |||
|- | |||
| Desucon 2009 | |||
| 19 | |||
|- | |||
|Finncon/Animecon 2009 | |||
|23 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Luokka: | [[Luokka:Arkisto]] | ||
Nykyinen versio 13. syyskuuta 2015 kello 13.56
- Tämän sivun avulla on tilastoitu kannattajakorttien tilaa vuonna 2009.
ONNEA!
Puoluerekisterihakemus on jätetty Oikeusministeriöön 1.6.2009, ja Piraattipuolue on merkitty puoluerekisteriin 13.8.2009
Yhteensä kerätty: 5194/5000 (103,88 %)
Tässä luvussa ei ole mukana kaikkia kerääjillä olevia kortteja, joten lukumäärä on vain suuntaa antava.
Yksittäiset kerääjät
| Kerääjä | Nyt hallussa | Henkilökohtaisesti kerännyt | Toimialue |
|---|---|---|---|
| Oikeusministeriö | 5114 | 0 | PK-seutu |
| mjr | 0 | 135 | PK-seutu |
| Scoffa | 0 | 107 | Häme |
| usvi | 0 | 104 | PK-seutu |
| Tronic | 0 | 88 | PK-seutu |
| Puuhkaja | 0 | 86 | PK-seutu |
| Xuenay | 0 | 78 | PK-seutu |
| 1984 | 0 | 76 | PK-seutu |
| sarjuva | 0 | 71 | Varsinais-Suomi & Rauma |
| jafu | 0 | 70 | Pohjois-Karjala |
| Dragu | 0 | 69 | PK-seutu |
| olentolupa | 0 | 68 | PK-seutu |
| henu | 0 | 59 | Pirkanmaa |
| JoonasD6 | 0 | 57 | PK-seutu & Kouvola |
| juma | 0 | 56 | Pirkanmaa |
| PaPi- | 0 | 55 | PK-seutu |
| mitol | 0 | 53 | Pirkanmaa |
| ArsKisS | 0 | 50 | PK-seutu |
| Charris | 0 | 48 | PK-seutu |
| Waino | 0 | 42 | PK-seutu |
| Id | 0 | 39 | PK-seutu |
| istar | 0 | 35 | |
| Adhd | 0 | 35 | Varsinais-Suomi |
| zzorn | 0 | 38 | PK-seutu |
| Kivisto | 0 | 33 | Pirkanmaa |
| mxldn | 0 | 30 | |
| Kiuru | 0 | 37 | Varsinais-Suomi |
| pelzi_ | 0 | 28 | Tampere |
| BobaMa | 0 | 32 | Varsinais-Suomi |
| sidni | 0 | 24 | Varsinais-Suomi |
| Jukuli | 0 | 26 | Uusimaa |
| Jauni | 0 | 33 | Etelä-Pohjanmaa |
| nekorin | 0 | 22 | PK-seutu |
| Gagis | 3 | 25 | Keski-Suomi |
| Kyuu | 0 | 21 | Pirkanmaa |
| Vmatikainen | 0 | 21 | Oulu |
| Juice | 0 | 22 | PK-seutu |
| Thv | 0 | 25 | Espoo + suku |
| matamou | 0 | 18 | |
| anttipng | 0 | 18 | Pirkanmaa |
| cribozai | 0 | 16 | Varsinais-Suomi |
| T_Trainer | 0 | 16 | Varsinais-Suomi |
| Sahra | 0 | 15 | |
| Asgard | 0 | 27 | Pirkanmaa |
| Dr0 | 15 | 15 | |
| Matti | 1 | 15 | |
| MrHUU | 0 | 14 | PK-seutu |
| kj5142 | 0 | 13 | Pirkanmaa |
| Elventhor | 0 | 12 | Keski-Suomi |
| Santaneuvos | 0 | 12 | |
| E943a | 0 | 12 | Kouvola |
| Defter | 0 | 14 | |
| fruktkt | 0 | 11 | Varsinais-Suomi |
| Smar | 0 | 10 | |
| Piksi | 0 | 10 | |
| mindviper | 10 | 10 | |
| Juce | 0 | 10 | |
| Nuihc88 | 0 | 13 | Länsi-Suomi |
| GoH | 0 | 10 | |
| sinpenis | 9 | 9 | |
| Hirvinen | 13 | 9 | PK-seutu |
| fidori | 0 | 8 | |
| Markku Laurikainen | 0 | 8 | |
| mouho | 0 | 9 | Varsinais-Suomi |
| Lethalen | 6 | 6 | |
| Juige | 0 | 15 | Oulu |
| diogenes | 0 | 6 | PK-seutu |
| kinok | 0 | 6 | Keski-Suomi |
| faster | 0 | 13 | PK-seutu |
| cyberix | 0 | 6 | PK-seutu |
| fyctice | 5 | 5 | |
| jop | 0 | 5 | Varsinais-Suomi |
| Ollzer | 5 | 5 | Satakunta |
| Erektiomasentajat | 4 | 5 | PK-seutu |
| Gwaruhi | 0 | 5 | |
| Aapo | 4 | 4 | PK-seutu |
| Zystemlord & RunDex | 0 | 4 | Kainuu |
| apecat | 0 | 3 | PK-seutu |
| Joni_79 | 0 | 3 | PK-seutu |
| Krikke | 0 | 4 | PK-seutu |
| tuntematon 2 | 0 | 3 | PK-seutu |
| Caycee | 0 | 3 | Joensuu |
| Haades | 0 | 2 | |
| tuntematon 1 | 2 | 2 | PK-seutu |
| Nelg | 0 | 2 | PK-seutu |
| tp8 | 0 | 1 | |
| Kasumi | 17 | 18 | |
| Naseag | 0 | 9 | PK-seutu |
| Fragma | 0 | 6 | PK-seutu |
| Lin | 2 | 2 | PK-seutu |
| Nadeshiko | 0 | 5 | PK-seutu |
Tapahtumakeräykset
| Tapahtuma | Määrä |
|---|---|
| Altparty 2008 | 130 |
| Tracon IV | 63 |
| Yliopistolaki-mielenosoitus ja valtaus | 31 |
| Assembly Winter 2009 | 30 |
| Tampere kuplii 2009 | 20 |
| Tekijänoikeuspäivä Tampere 2009 | 49 |
| Tekijänoikeuspäivä Helsinki 2009 | 44 |
| Vapunaatto Helsinki 2009 | 88 |
| Desucon 2009 | 19 |
| Finncon/Animecon 2009 | 23 |