Ero sivun ”Ehdokkaat 2022” versioiden välillä
p (→04 Pirkanmaa) |
p (Merkkaukset: Mobiilimuokkaus, mobiilisivusto-muokkaus) |
||
(137 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
− | Piraattien | + | Piraattien ehdokkaat aluevaaleissa 2022 |
+ | ==01 Itä-Uusimaa== | ||
+ | Itä-Uudenmaan hyvinvointialueen kunnat: Askola, Lapinjärvi, Loviisa, Myrskylä, Porvoo, Pukkila ja Sipoo | ||
+ | |||
+ | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/kari-nikrus/ Kari Nikrus], Sipoo | ||
+ | * Tomi Pohjalainen, Porvoo | ||
+ | * Toni Sepperi, Loviisa | ||
+ | |||
+ | ==02 Keski-Uusimaa== | ||
+ | |||
+ | Keski-Uudenmaan hyvinvointialueen kunnat: Hyvinkää, Järvenpää, Nurmijärvi, Mäntsälä, Tuusula, Pornainen | ||
+ | |||
+ | * Toni Aittoniemi, Tuusula | ||
+ | |||
+ | ==03 Länsi-Uusimaa== | ||
+ | |||
+ | Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kunnat: Espoo, Hanko, Inkoo, Karkkila, Kauniainen, Kirkkonummi, Lohja, Raasepori, Siuntio, Vihti | ||
+ | |||
+ | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/tuomas.ali-hokka/ Tuomas Ali-Hokka], Espoo | ||
+ | * Jaakko Kantojärvi, Espoo | ||
+ | * Tony Lindström, Espoo | ||
+ | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/riikka-nieminen/ Riikka Nieminen], Espoo | ||
+ | |||
+ | ==04 Vantaa ja Kerava== | ||
+ | Vantaan ja Keravan hyvinvointialueen kunnat: Vantaa, Kerava | ||
− | == | + | * Utu Hopiavuori, Vantaa |
+ | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/roni-kantola/ Roni Kantola], Vantaa | ||
+ | * Olavi Kaukamieli, Vantaa | ||
+ | * Joni Mahlamäki, Vantaa | ||
+ | * Samuli Reunamo, Järvenpää | ||
+ | * Jari Robson, Vantaa | ||
+ | |||
+ | ==05 Varsinais-Suomi== | ||
Varsinais-Suomen hyvinvointialueen kunnat: Aura, Kaarina, Kemiönsaari, Koski Tl, Kustavi, Laitila, Lieto, Loimaa, Marttila, Masku, Mynämäki, Naantali, Nousiainen, Oripää, Paimio, Parainen, Pyhäranta, Pöytyä, Raisio, Rusko, Salo, Sauvo, Somero, Taivassalo, Turku, Uusikaupunki, Vehmaa | Varsinais-Suomen hyvinvointialueen kunnat: Aura, Kaarina, Kemiönsaari, Koski Tl, Kustavi, Laitila, Lieto, Loimaa, Marttila, Masku, Mynämäki, Naantali, Nousiainen, Oripää, Paimio, Parainen, Pyhäranta, Pöytyä, Raisio, Rusko, Salo, Sauvo, Somero, Taivassalo, Turku, Uusikaupunki, Vehmaa | ||
− | + | * Sami Hindsberg, Turku | |
− | * Pyry Saarela, Turku | + | * Kim Kiertonen, Turku |
+ | * Johan Kustonen, Turku | ||
+ | * Sebastian Mäki, Turku | ||
+ | * Topi Rantakivi, Turku | ||
+ | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/pyry-saarela/ Pyry Saarela], Turku | ||
− | == | + | ==06 Satakunta== |
Satakunnan hyvinvointialueen kunnat: Eura, Luvia, Harjavalta, Huittisten, Jämijärvi, Kankaanpää, Karvia, Kokemäki, Merikarvia, Nakkila, Pomarkku, Pori, Rauma, Siikainen, Köyliö, Ulvila | Satakunnan hyvinvointialueen kunnat: Eura, Luvia, Harjavalta, Huittisten, Jämijärvi, Kankaanpää, Karvia, Kokemäki, Merikarvia, Nakkila, Pomarkku, Pori, Rauma, Siikainen, Köyliö, Ulvila | ||
− | + | * Toni Salomäki, Kokemäki | |
− | * | + | * Christer Warén, Pori |
− | + | ==07 Kanta-Häme== | |
− | == | ||
Kanta-Hämeen hyvinvointialueen kunnat: Forssa, Hattula, Hausjärvi, Humppila, Hämeenlinna, Janakkala, Jokioinen, Loppi, Riihimäki, Tammela, Ypäjä | Kanta-Hämeen hyvinvointialueen kunnat: Forssa, Hattula, Hausjärvi, Humppila, Hämeenlinna, Janakkala, Jokioinen, Loppi, Riihimäki, Tammela, Ypäjä | ||
− | + | * Mikko Heikkilä, Janakkala | |
− | * | ||
− | |||
− | == | + | ==08 Pirkanmaa== |
Pirkanmaan hyvinvointialueen kunnat: Akaa, Hämeenkyrö, Ikaalinen, Juupajoki, Kangasala, Kihniö, Kuhmoinen, Lempäälä, Mänttä-Vilppula, Nokia, Orivesi, Parkano, Pirkkala, Punkalaidun, Pälkäne, Ruovesi, Sastamala, Tampere, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Virrat, Ylöjärvi | Pirkanmaan hyvinvointialueen kunnat: Akaa, Hämeenkyrö, Ikaalinen, Juupajoki, Kangasala, Kihniö, Kuhmoinen, Lempäälä, Mänttä-Vilppula, Nokia, Orivesi, Parkano, Pirkkala, Punkalaidun, Pälkäne, Ruovesi, Sastamala, Tampere, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Virrat, Ylöjärvi | ||
− | + | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/juho-karvinen/ Juho Karvinen], Tampere | |
− | * | + | * Teemu Lindroos, Tampere |
+ | * Hannele Rehuttu, Tampere | ||
+ | * Klaus Törnkvist, Tampere | ||
+ | * Jarno Yltävä, Tampere | ||
− | == | + | ==09 Päijät-Häme== |
Päijät-Hämeen hyvinvointialueen kunnat: Asikkala, Hartola, Heinola, Hollola, Iitti, Kärkölä, Lahti, Orimattila, Padasjoki, Sysmä | Päijät-Hämeen hyvinvointialueen kunnat: Asikkala, Hartola, Heinola, Hollola, Iitti, Kärkölä, Lahti, Orimattila, Padasjoki, Sysmä | ||
− | + | * Jari Savolainen, Kärkölä | |
− | * | ||
− | |||
− | == | + | ==10 Kymenlaakso== |
Kymenlaakson hyvinvointialueen kunnat: Hamina, Kotka, Kouvola, Miehikkälä, Pyhtää, Virolahti | Kymenlaakson hyvinvointialueen kunnat: Hamina, Kotka, Kouvola, Miehikkälä, Pyhtää, Virolahti | ||
− | + | * Tapani Karvinen, Kotka | |
− | * | ||
− | + | ==11 Etelä-Karjala== | |
− | == | ||
Etelä-Karjalan hyvinvointialueen kunnat: Imatra, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Parikkala, Rautjärvi, Ruokolahti, Savitaipale, Taipalsaari | Etelä-Karjalan hyvinvointialueen kunnat: Imatra, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Parikkala, Rautjärvi, Ruokolahti, Savitaipale, Taipalsaari | ||
− | + | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/aleksei-romanenko/ Aleksei Romanenko], Lappeenranta | |
− | * | ||
− | + | ==12 Etelä-Savo== | |
− | == | ||
Etelä-Savon hyvinvointialueen kunnat: Enonkoski, Hirvensalmi, Juva, Kangasniemi, Mikkeli, Mäntyharju, Pertunmaa, Pieksämäki, Puumala, Rantasalmi, Savonlinna, Sulkava | Etelä-Savon hyvinvointialueen kunnat: Enonkoski, Hirvensalmi, Juva, Kangasniemi, Mikkeli, Mäntyharju, Pertunmaa, Pieksämäki, Puumala, Rantasalmi, Savonlinna, Sulkava | ||
− | + | * Pietari Virtanen, Sulkava | |
− | * | ||
− | == | + | ==13 Pohjois-Savo== |
Pohjois-Savon hyvinvointialueen kunnat: Iisalmi, Joroinen, Kaavi, Keitele, Kiuruvesi, Kuopio, Lapinlahti, Leppävirta, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Sonkajärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto, Vieremä | Pohjois-Savon hyvinvointialueen kunnat: Iisalmi, Joroinen, Kaavi, Keitele, Kiuruvesi, Kuopio, Lapinlahti, Leppävirta, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Sonkajärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto, Vieremä | ||
− | + | Ei ehdokkaita | |
− | |||
− | + | ==14 Pohjois-Karjala== | |
− | == | ||
Pohjois-Karjalan hyvinvointialueen kunnat: Heinävesi, Ilomantsi, Joensuu, Juuka, Kitee, Kontiolahti, Lieksa, Liperi, Nurmes, Outokumpu, Polvijärvi, Rääkkylä, Tohmajärvi | Pohjois-Karjalan hyvinvointialueen kunnat: Heinävesi, Ilomantsi, Joensuu, Juuka, Kitee, Kontiolahti, Lieksa, Liperi, Nurmes, Outokumpu, Polvijärvi, Rääkkylä, Tohmajärvi | ||
− | + | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/jari-nikkinen/ Jari Nikkinen], Joensuu | |
− | * | + | * Aleksi Löfgrén, Liperi |
− | + | ==15 Keski-Suomi== | |
− | == | ||
Keski-Suomen hyvinvointialueen kunnat: Hankasalmi, Joutsa, Jyväskylä, Jämsänkoski, Kannonkoski, Karstula, Keuruu, Kinnula, Kivijärvi, Konnevesi, Kyyjärvi, Laukaa, Luhanka, Multia, Muurame, Petäjävesi, Pihtipudas, Saarijärvi, Toivakka, Uurainen, Viitasaari, Äänekoski | Keski-Suomen hyvinvointialueen kunnat: Hankasalmi, Joutsa, Jyväskylä, Jämsänkoski, Kannonkoski, Karstula, Keuruu, Kinnula, Kivijärvi, Konnevesi, Kyyjärvi, Laukaa, Luhanka, Multia, Muurame, Petäjävesi, Pihtipudas, Saarijärvi, Toivakka, Uurainen, Viitasaari, Äänekoski | ||
− | + | Ei ehdokkaita | |
− | |||
− | + | ==16 Etelä-Pohjanmaa== | |
− | == | ||
Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Alajärvi, Alavus, Evijärvi, Ilmajoki, Isojoki, Isokyrö, Karijoki, Kauhajoki, Kauhava, Kuortane, Kurikka, Lappajärvi, Lapua, Seinäjoki, Teuva, Vimpeli, Ähtäri | Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Alajärvi, Alavus, Evijärvi, Ilmajoki, Isojoki, Isokyrö, Karijoki, Kauhajoki, Kauhava, Kuortane, Kurikka, Lappajärvi, Lapua, Seinäjoki, Teuva, Vimpeli, Ähtäri | ||
− | + | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/mitja-laukkonen/ Mitja Laukkonen], Seinäjoki | |
− | * | + | * Marika Miettinen, Lapua |
− | == | + | ==17 Pohjanmaa== |
Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Kaskinen, Korsnäs, Kristiinankaupunki, Kruunupyy, Laihia, Luoto, Maalahti, Mustasaari, Närpiö, Pedersöre, Pietarsaari, Uusikaarlepyy, Vaasa, Vöyri-Maksamaa | Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Kaskinen, Korsnäs, Kristiinankaupunki, Kruunupyy, Laihia, Luoto, Maalahti, Mustasaari, Närpiö, Pedersöre, Pietarsaari, Uusikaarlepyy, Vaasa, Vöyri-Maksamaa | ||
− | + | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/ari-pekka-pulkkis/ Ari-Pekka Pulkkis], Vaasa | |
− | * | + | * [https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/janne-paalijarvi/ Janne Paalijärvi], Mustasaari |
− | == | + | ==18 Keski-Pohjanmaa== |
Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Halsua, Kannus, Kaustinen, Kokkola, Lestijärvi, Perho, Toholampi, Veteli | Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Halsua, Kannus, Kaustinen, Kokkola, Lestijärvi, Perho, Toholampi, Veteli | ||
− | + | Ei ehdokkaita | |
− | |||
− | + | ==19 Pohjois-Pohjanmaa== | |
− | == | ||
Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Alavieska, Haapajärvi, Haapavesi, Hailuoto, Kuivaniemi, Himanka, Kempele, Kuusamo, Kärsämäki, Liminka, Lumijoki, Merijärvi, Muhos, Nivala, Oulainen, Oulu, Pudasjärvi, Pyhäjoki, Pyhäjärvi, Pyhäntä, Raahe, Reisjärvi, Sievi, Siikajoki, Siikalatva, Taivalkoski, Tyrnävä, Utajärvi, Vaala, Ylivieska | Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Alavieska, Haapajärvi, Haapavesi, Hailuoto, Kuivaniemi, Himanka, Kempele, Kuusamo, Kärsämäki, Liminka, Lumijoki, Merijärvi, Muhos, Nivala, Oulainen, Oulu, Pudasjärvi, Pyhäjoki, Pyhäjärvi, Pyhäntä, Raahe, Reisjärvi, Sievi, Siikajoki, Siikalatva, Taivalkoski, Tyrnävä, Utajärvi, Vaala, Ylivieska | ||
− | + | * Ari-Matti Autio, Kärsämäki | |
− | * | + | * Vesa-Matti Kleemola, Kuusamo |
− | + | ==20 Kainuu== | |
− | == | ||
Kainuun hyvinvointialueen kunnat: Hyrynsalmi, Kajaani, Kuhmo, Puolanka, Ristijarvi, Sotkamo, Suomussalmi | Kainuun hyvinvointialueen kunnat: Hyrynsalmi, Kajaani, Kuhmo, Puolanka, Ristijarvi, Sotkamo, Suomussalmi | ||
− | + | * Sonja Rusanen, Sotkamo | |
− | * | ||
− | == | + | ==21 Lappi== |
Lapin hyvinvointialueen kunnat: Enontekiö, Inari, Kemi, Kemijärvi, Keminmaa, Kittilä, Kolari, Muonio, Pelkosenniemi, Pello, Posio, Ranua, Rovaniemi, Salla, Savukoski, Simo, Sodankylä, Tervola, Tornio, Utsjoki, Ylitornio | Lapin hyvinvointialueen kunnat: Enontekiö, Inari, Kemi, Kemijärvi, Keminmaa, Kittilä, Kolari, Muonio, Pelkosenniemi, Pello, Posio, Ranua, Rovaniemi, Salla, Savukoski, Simo, Sodankylä, Tervola, Tornio, Utsjoki, Ylitornio | ||
− | + | * Tomi Nalli, Rovaniemi | |
− | * | + | * Aki Oksala, Rovaniemi |
− | + | * Ari Ryynänen, Rovaniemi | |
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | * | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | * | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− |
Nykyinen versio 28. joulukuuta 2021 kello 23.03
Piraattien ehdokkaat aluevaaleissa 2022
Sisällysluettelo
- 1 01 Itä-Uusimaa
- 2 02 Keski-Uusimaa
- 3 03 Länsi-Uusimaa
- 4 04 Vantaa ja Kerava
- 5 05 Varsinais-Suomi
- 6 06 Satakunta
- 7 07 Kanta-Häme
- 8 08 Pirkanmaa
- 9 09 Päijät-Häme
- 10 10 Kymenlaakso
- 11 11 Etelä-Karjala
- 12 12 Etelä-Savo
- 13 13 Pohjois-Savo
- 14 14 Pohjois-Karjala
- 15 15 Keski-Suomi
- 16 16 Etelä-Pohjanmaa
- 17 17 Pohjanmaa
- 18 18 Keski-Pohjanmaa
- 19 19 Pohjois-Pohjanmaa
- 20 20 Kainuu
- 21 21 Lappi
01 Itä-Uusimaa
Itä-Uudenmaan hyvinvointialueen kunnat: Askola, Lapinjärvi, Loviisa, Myrskylä, Porvoo, Pukkila ja Sipoo
- Kari Nikrus, Sipoo
- Tomi Pohjalainen, Porvoo
- Toni Sepperi, Loviisa
02 Keski-Uusimaa
Keski-Uudenmaan hyvinvointialueen kunnat: Hyvinkää, Järvenpää, Nurmijärvi, Mäntsälä, Tuusula, Pornainen
- Toni Aittoniemi, Tuusula
03 Länsi-Uusimaa
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kunnat: Espoo, Hanko, Inkoo, Karkkila, Kauniainen, Kirkkonummi, Lohja, Raasepori, Siuntio, Vihti
- Tuomas Ali-Hokka, Espoo
- Jaakko Kantojärvi, Espoo
- Tony Lindström, Espoo
- Riikka Nieminen, Espoo
04 Vantaa ja Kerava
Vantaan ja Keravan hyvinvointialueen kunnat: Vantaa, Kerava
- Utu Hopiavuori, Vantaa
- Roni Kantola, Vantaa
- Olavi Kaukamieli, Vantaa
- Joni Mahlamäki, Vantaa
- Samuli Reunamo, Järvenpää
- Jari Robson, Vantaa
05 Varsinais-Suomi
Varsinais-Suomen hyvinvointialueen kunnat: Aura, Kaarina, Kemiönsaari, Koski Tl, Kustavi, Laitila, Lieto, Loimaa, Marttila, Masku, Mynämäki, Naantali, Nousiainen, Oripää, Paimio, Parainen, Pyhäranta, Pöytyä, Raisio, Rusko, Salo, Sauvo, Somero, Taivassalo, Turku, Uusikaupunki, Vehmaa
- Sami Hindsberg, Turku
- Kim Kiertonen, Turku
- Johan Kustonen, Turku
- Sebastian Mäki, Turku
- Topi Rantakivi, Turku
- Pyry Saarela, Turku
06 Satakunta
Satakunnan hyvinvointialueen kunnat: Eura, Luvia, Harjavalta, Huittisten, Jämijärvi, Kankaanpää, Karvia, Kokemäki, Merikarvia, Nakkila, Pomarkku, Pori, Rauma, Siikainen, Köyliö, Ulvila
- Toni Salomäki, Kokemäki
- Christer Warén, Pori
07 Kanta-Häme
Kanta-Hämeen hyvinvointialueen kunnat: Forssa, Hattula, Hausjärvi, Humppila, Hämeenlinna, Janakkala, Jokioinen, Loppi, Riihimäki, Tammela, Ypäjä
- Mikko Heikkilä, Janakkala
08 Pirkanmaa
Pirkanmaan hyvinvointialueen kunnat: Akaa, Hämeenkyrö, Ikaalinen, Juupajoki, Kangasala, Kihniö, Kuhmoinen, Lempäälä, Mänttä-Vilppula, Nokia, Orivesi, Parkano, Pirkkala, Punkalaidun, Pälkäne, Ruovesi, Sastamala, Tampere, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Virrat, Ylöjärvi
- Juho Karvinen, Tampere
- Teemu Lindroos, Tampere
- Hannele Rehuttu, Tampere
- Klaus Törnkvist, Tampere
- Jarno Yltävä, Tampere
09 Päijät-Häme
Päijät-Hämeen hyvinvointialueen kunnat: Asikkala, Hartola, Heinola, Hollola, Iitti, Kärkölä, Lahti, Orimattila, Padasjoki, Sysmä
- Jari Savolainen, Kärkölä
10 Kymenlaakso
Kymenlaakson hyvinvointialueen kunnat: Hamina, Kotka, Kouvola, Miehikkälä, Pyhtää, Virolahti
- Tapani Karvinen, Kotka
11 Etelä-Karjala
Etelä-Karjalan hyvinvointialueen kunnat: Imatra, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Parikkala, Rautjärvi, Ruokolahti, Savitaipale, Taipalsaari
- Aleksei Romanenko, Lappeenranta
12 Etelä-Savo
Etelä-Savon hyvinvointialueen kunnat: Enonkoski, Hirvensalmi, Juva, Kangasniemi, Mikkeli, Mäntyharju, Pertunmaa, Pieksämäki, Puumala, Rantasalmi, Savonlinna, Sulkava
- Pietari Virtanen, Sulkava
13 Pohjois-Savo
Pohjois-Savon hyvinvointialueen kunnat: Iisalmi, Joroinen, Kaavi, Keitele, Kiuruvesi, Kuopio, Lapinlahti, Leppävirta, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Sonkajärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto, Vieremä
Ei ehdokkaita
14 Pohjois-Karjala
Pohjois-Karjalan hyvinvointialueen kunnat: Heinävesi, Ilomantsi, Joensuu, Juuka, Kitee, Kontiolahti, Lieksa, Liperi, Nurmes, Outokumpu, Polvijärvi, Rääkkylä, Tohmajärvi
- Jari Nikkinen, Joensuu
- Aleksi Löfgrén, Liperi
15 Keski-Suomi
Keski-Suomen hyvinvointialueen kunnat: Hankasalmi, Joutsa, Jyväskylä, Jämsänkoski, Kannonkoski, Karstula, Keuruu, Kinnula, Kivijärvi, Konnevesi, Kyyjärvi, Laukaa, Luhanka, Multia, Muurame, Petäjävesi, Pihtipudas, Saarijärvi, Toivakka, Uurainen, Viitasaari, Äänekoski
Ei ehdokkaita
16 Etelä-Pohjanmaa
Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Alajärvi, Alavus, Evijärvi, Ilmajoki, Isojoki, Isokyrö, Karijoki, Kauhajoki, Kauhava, Kuortane, Kurikka, Lappajärvi, Lapua, Seinäjoki, Teuva, Vimpeli, Ähtäri
- Mitja Laukkonen, Seinäjoki
- Marika Miettinen, Lapua
17 Pohjanmaa
Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Kaskinen, Korsnäs, Kristiinankaupunki, Kruunupyy, Laihia, Luoto, Maalahti, Mustasaari, Närpiö, Pedersöre, Pietarsaari, Uusikaarlepyy, Vaasa, Vöyri-Maksamaa
- Ari-Pekka Pulkkis, Vaasa
- Janne Paalijärvi, Mustasaari
18 Keski-Pohjanmaa
Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Halsua, Kannus, Kaustinen, Kokkola, Lestijärvi, Perho, Toholampi, Veteli
Ei ehdokkaita
19 Pohjois-Pohjanmaa
Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueen kunnat: Alavieska, Haapajärvi, Haapavesi, Hailuoto, Kuivaniemi, Himanka, Kempele, Kuusamo, Kärsämäki, Liminka, Lumijoki, Merijärvi, Muhos, Nivala, Oulainen, Oulu, Pudasjärvi, Pyhäjoki, Pyhäjärvi, Pyhäntä, Raahe, Reisjärvi, Sievi, Siikajoki, Siikalatva, Taivalkoski, Tyrnävä, Utajärvi, Vaala, Ylivieska
- Ari-Matti Autio, Kärsämäki
- Vesa-Matti Kleemola, Kuusamo
20 Kainuu
Kainuun hyvinvointialueen kunnat: Hyrynsalmi, Kajaani, Kuhmo, Puolanka, Ristijarvi, Sotkamo, Suomussalmi
- Sonja Rusanen, Sotkamo
21 Lappi
Lapin hyvinvointialueen kunnat: Enontekiö, Inari, Kemi, Kemijärvi, Keminmaa, Kittilä, Kolari, Muonio, Pelkosenniemi, Pello, Posio, Ranua, Rovaniemi, Salla, Savukoski, Simo, Sodankylä, Tervola, Tornio, Utsjoki, Ylitornio
- Tomi Nalli, Rovaniemi
- Aki Oksala, Rovaniemi
- Ari Ryynänen, Rovaniemi