Ero sivun ”Ehdokkaat 2021” versioiden välillä
p (→Tampere) (Merkkaukset: Mobiilimuokkaus, mobiilisivusto-muokkaus) |
(→03 Varsinais-Suomi) |
||
(45 välissä olevaa versiota toisen käyttäjän tekemänä ei näytetä) | |||
Rivi 9: | Rivi 9: | ||
Ehdokkaaksi nettilomakkeella ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi nettilomakkeella ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 15 kpl (päivitetty 1.3.) |
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi: | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi: | ||
Rivi 25: | Rivi 25: | ||
# Atte Ahtiainen | # Atte Ahtiainen | ||
− | + | Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ke 3.3. ehdokkaiksi seuraavat: | |
+ | * Mikko Kalli | ||
+ | * Albert Laine | ||
+ | * Mikko Rantanen | ||
==02 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Uudenmaan_maakunta Uusimaa] == | ==02 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Uudenmaan_maakunta Uusimaa] == | ||
Rivi 34: | Rivi 37: | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 3 kpl (päivitetty 11.2.) |
− | Piiriyhdistys on vahvistanut | + | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: |
* Riikka Nieminen ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/riikka-nieminen/ henkilöesittely]) | * Riikka Nieminen ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/riikka-nieminen/ henkilöesittely]) | ||
− | |||
− | |||
* Tuomas Ali-Hokka ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/tuomas-ali-hokka/ henkilöesittely]) | * Tuomas Ali-Hokka ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/tuomas-ali-hokka/ henkilöesittely]) | ||
+ | * Anni Jääskeläinen | ||
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Vantaa Vantaa]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Vantaa Vantaa]=== | ||
Rivi 46: | Rivi 48: | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 5 kpl (päivitetty 22.2.) |
− | Piiriyhdistys | + | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: |
+ | * Roni Kantola ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/roni-kantola/ henkilöesittely]) | ||
+ | * Joni Mahlamäki | ||
* Jari Robson ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/jari-robson/ henkilöesittely]) | * Jari Robson ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/jari-robson/ henkilöesittely]) | ||
+ | |||
+ | Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ehdokkaiksi seuraavat: | ||
* Beniamin Baczynski | * Beniamin Baczynski | ||
− | * | + | * Jarkko Soini |
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/J%C3%A4rvenp%C3%A4%C3%A4 Järvenpää]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/J%C3%A4rvenp%C3%A4%C3%A4 Järvenpää]=== | ||
Rivi 57: | Rivi 63: | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 1 kpl (päivitetty 6.2.) |
+ | |||
+ | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | ||
+ | * Samuli Reunamo | ||
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Kauniainen Kauniainen]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Kauniainen Kauniainen]=== | ||
Rivi 70: | Rivi 79: | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
* 1 kpl (päivitetty 7.5.) | * 1 kpl (päivitetty 7.5.) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Nurmij%C3%A4rvi Nurmijärvi]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Nurmij%C3%A4rvi Nurmijärvi]=== | ||
Rivi 101: | Rivi 107: | ||
* 1 kpl (päivitetty 7.5.) | * 1 kpl (päivitetty 7.5.) | ||
− | Piiriyhdistys | + | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: |
* Jyri E. P. Snellman | * Jyri E. P. Snellman | ||
Rivi 110: | Rivi 116: | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 3 kpl (päivitetty 3.3.) |
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | ||
+ | * Johan Kustonen | ||
+ | * Sebastian Mäki | ||
* Pyry Saarela | * Pyry Saarela | ||
− | |||
===Kaarina=== | ===Kaarina=== | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita: | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita: | ||
− | * | + | * 1 kpl (päivitetty 15.2.) |
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | ||
Rivi 128: | Rivi 135: | ||
===Eura=== | ===Eura=== | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 1 kpl (päivitetty 1.2.) |
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | ||
Rivi 135: | Rivi 142: | ||
===Kokemäki=== | ===Kokemäki=== | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 1 kpl (päivitetty 1.2.) |
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | ||
Rivi 151: | Rivi 158: | ||
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/H%C3%A4meenlinna Hämeenlinna]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/H%C3%A4meenlinna Hämeenlinna]=== | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 1 kpl (päivitetty 26.2.) |
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | Piiriyhdistys | + | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: |
− | * | + | * Tim Sulin |
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Riihim%C3%A4ki Riihimäki]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Riihim%C3%A4ki Riihimäki]=== | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 2 kpl (päivitetty 28.2.) |
− | + | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | |
− | + | * Leidi Kohonen ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/leidi-kohonen/ henkilöesittely]) | |
− | * | + | * Ville Pispa |
==07 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Pirkanmaan_maakunta Pirkanmaa]== | ==07 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Pirkanmaan_maakunta Pirkanmaa]== | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Tampere Tampere]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Tampere Tampere]=== | ||
Rivi 198: | Rivi 177: | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * 9 kpl (päivitetty | + | * 9 kpl (päivitetty 23.2.) |
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi: | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi: | ||
Rivi 205: | Rivi 184: | ||
* Maarten Lensink ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/maarten-lensink/ henkilöesittely]) | * Maarten Lensink ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/maarten-lensink/ henkilöesittely]) | ||
* Teemu Lindroos | * Teemu Lindroos | ||
− | |||
* Timo Salminen ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/timo-salminen/ henkilöesittely]) | * Timo Salminen ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/timo-salminen/ henkilöesittely]) | ||
* Arto Tammenoksa | * Arto Tammenoksa | ||
* Jarno Yltävä | * Jarno Yltävä | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
==08 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Kaakkois-Suomi Kaakkois-Suomi] == | ==08 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Kaakkois-Suomi Kaakkois-Suomi] == | ||
Rivi 223: | Rivi 193: | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
* 1 kpl (päivitetty 16.6.) | * 1 kpl (päivitetty 16.6.) | ||
+ | |||
+ | Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ehdokkaiksi seuraavat: | ||
+ | * Kasper Korhonen | ||
===Kotka=== | ===Kotka=== | ||
Rivi 234: | Rivi 207: | ||
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Lappeenranta Lappeenranta]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Lappeenranta Lappeenranta]=== | ||
Ehdokkaaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 2 kpl (päivitetty 23.2.) |
+ | |||
+ | Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ehdokkaiksi seuraavat: | ||
+ | * Aleksei Romanenko | ||
+ | * +1 | ||
===Mikkeli=== | ===Mikkeli=== | ||
Rivi 245: | Rivi 222: | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
* 2 kpl (päivitetty 7.5.) | * 2 kpl (päivitetty 7.5.) | ||
+ | |||
+ | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat: | ||
+ | * Pekka Mustonen | ||
===Kuopio=== | ===Kuopio=== | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 1 kpl (päivitetty 1.3.) |
===Liperi=== | ===Liperi=== | ||
Rivi 255: | Rivi 235: | ||
==10 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Vaasan_vaalipiiri Vaasa]== | ==10 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Vaasan_vaalipiiri Vaasa]== | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Vaasa Vaasa]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Vaasa Vaasa]=== | ||
Rivi 276: | Rivi 240: | ||
* 5 kpl (päivitetty 15.1.) | * 5 kpl (päivitetty 15.1.) | ||
− | Piiriyhdistys on vahvistanut | + | Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi: |
* Helena Holopainen ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/helena-holopainen/ henkilöesittely]) | * Helena Holopainen ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/helena-holopainen/ henkilöesittely]) | ||
* Timo Kyttä ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/timo-kytta/ henkilöesittely]) | * Timo Kyttä ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/timo-kytta/ henkilöesittely]) | ||
* Ari-Pekka Pulkkis ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/ari-pekka-pulkkis/ henkilöesittely]) | * Ari-Pekka Pulkkis ([https://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/ari-pekka-pulkkis/ henkilöesittely]) | ||
− | |||
− | |||
* Antero Rintamäki | * Antero Rintamäki | ||
Rivi 309: | Rivi 271: | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
* 0 kpl (päivitetty 16.1.) | * 0 kpl (päivitetty 16.1.) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
==13 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Lapin_maakunta Lappi]== | ==13 [https://fi.wikipedia.org/wiki/Lapin_maakunta Lappi]== | ||
Rivi 318: | Rivi 276: | ||
===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Rovaniemi Rovaniemi]=== | ===[https://fi.wikipedia.org/wiki/Rovaniemi Rovaniemi]=== | ||
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | Ehdokkaaksi ilmoittautuneita | ||
− | * | + | * 3 kpl (päivitetty 10.2.) |
Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ehdokkaiksi seuraavat: | Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ehdokkaiksi seuraavat: | ||
* Ari Ryynänen | * Ari Ryynänen | ||
+ | * Tomi Nalli | ||
+ | * Antti Simola |
Versio 3. maaliskuuta 2021 kello 17.29
Piraattien ehdokkaita kuntavaaleissa 2021. Aluksi tällä sivulla kerrotaan ilmoittautuneiden määrä, ja kun valintakokoukset alkavat lähestyä, sivulle päivitetään myös ehdokasehdokkaiden nimet.
Aikaisempien vaalien tuloksia voi tarkastella täällä. Huomaa että kullekin piirille on oma välilehtensä.
Sisällysluettelo
01 Helsinki
Helsingin ehdokaslistalla on tilaa 127 ehdokkaalle. Vaaliliitot mahdollisia.
Ehdokkaaksi nettilomakkeella ilmoittautuneita
- 15 kpl (päivitetty 1.3.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi:
- Richard Andersson (henkilöesittely)
- Pauli Eronen (henkilöesittely)
- Ville Hautakangas (henkilöesittely)
- Satu Immonen (henkilöesittely)
- Joonas Mäkinen (henkilöesittely)
- Marek Nečada (henkilöesittely)
- Reetta Ojala (henkilöesittely)
- Janne Pitkänen (henkilöesittely)
- Raoul Plommer (henkilöesittely)
- Kausti Rantalainen (henkilöesittely)
- Mikaela Suomalainen (henkilöesittely)
- Atte Ahtiainen
Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ke 3.3. ehdokkaiksi seuraavat:
- Mikko Kalli
- Albert Laine
- Mikko Rantanen
02 Uusimaa
Espoo
Espoon ehdokaslistalla on tilaa 112 ehdokkaalle. Vaaliliitot mahdollisia.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 3 kpl (päivitetty 11.2.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Riikka Nieminen (henkilöesittely)
- Tuomas Ali-Hokka (henkilöesittely)
- Anni Jääskeläinen
Vantaa
Vantaan ehdokaslistalla on tilaa 100 ehdokkaalle. Vaaliliitot mahdollisia.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 5 kpl (päivitetty 22.2.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Roni Kantola (henkilöesittely)
- Joni Mahlamäki
- Jari Robson (henkilöesittely)
Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ehdokkaiksi seuraavat:
- Beniamin Baczynski
- Jarkko Soini
Järvenpää
Järvenpään ehdokaslistalla on tilaa 76 ehdokkaalle.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 6.2.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Samuli Reunamo
Kauniainen
Kauniaisten ehdokaslistalla on tilaa 52 ehdokkaalle.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 0 kpl (päivitetty 5.2.)
Kerava
Keravan ehdokaslistalla on tilaa 76 ehdokkaalle.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 7.5.)
Nurmijärvi
Nurmijärven ehdokaslistalla on tilaa 76 ehdokkaalle.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 0 kpl (päivitetty 5.2.)
Porvoo
Porvoon ehdokaslistalla on tilaa 76 ehdokkaalle.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 23.5.)
Piiriyhdistys on vahvistanut 29.10. ehdokkaiksi seuraavat:
- Tomi Pohjalainen
Sipoo
Sipoon ehdokaslistalla on tilaa 64 ehdokkaalle.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 0 kpl (päivitetty 5.2.)
Tuusula
Tuusulan ehdokaslistalla on tilaa 76 ehdokkaalle.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 7.5.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Jyri E. P. Snellman
03 Varsinais-Suomi
Turku
Turun ehdokaslistalla on tilaa 100 ehdokkaalle. Vaaliliitot mahdollisia.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 3 kpl (päivitetty 3.3.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Johan Kustonen
- Sebastian Mäki
- Pyry Saarela
Kaarina
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita:
- 1 kpl (päivitetty 15.2.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Taisto Oksanen
04 Satakunta
Eura
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 1.2.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Jussi Tulonen
Kokemäki
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 1.2.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Toni Salomäki
Pori
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 18.1.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Christer Warén
06 Häme
Hämeenlinna
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 26.2.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Tim Sulin
Riihimäki
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 2 kpl (päivitetty 28.2.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Leidi Kohonen (henkilöesittely)
- Ville Pispa
07 Pirkanmaa
Tampere
Tampereen ehdokaslistalla on tilaa 100 ehdokkaalle. Vaaliliitot mahdollisia.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 9 kpl (päivitetty 23.2.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi:
- Samuli Kangaslampi (henkilöesittely)
- Juho Karvinen (henkilöesittely)
- Maarten Lensink (henkilöesittely)
- Teemu Lindroos
- Timo Salminen (henkilöesittely)
- Arto Tammenoksa
- Jarno Yltävä
08 Kaakkois-Suomi
Enonkoski
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 16.6.)
Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ehdokkaiksi seuraavat:
- Kasper Korhonen
Kotka
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 0 kpl (päivitetty 5.2.)
Kouvola
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 0 kpl (päivitetty 5.2.)
Lappeenranta
Ehdokkaaaksi ilmoittautuneita
- 2 kpl (päivitetty 23.2.)
Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ehdokkaiksi seuraavat:
- Aleksei Romanenko
- +1
Mikkeli
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 0 kpl (päivitetty 5.2.)
09 Savo-Karjala
Joensuu
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 2 kpl (päivitetty 7.5.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi seuraavat:
- Pekka Mustonen
Kuopio
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 1.3.)
Liperi
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 15.1.)
10 Vaasa
Vaasa
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 5 kpl (päivitetty 15.1.)
Piiriyhdistys on vahvistanut ehdokkaiksi:
- Helena Holopainen (henkilöesittely)
- Timo Kyttä (henkilöesittely)
- Ari-Pekka Pulkkis (henkilöesittely)
- Antero Rintamäki
11 Keski-Suomi
Jyväskylä
Jyväskylän ehdokaslistalla on tilaa 100 ehdokkaalle. Vaaliliitot mahdollisia.
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 0 kpl (päivitetty 5.2.)
Äänekoski
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 6.6.)
12 Oulu
Kärsämäki
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 1 kpl (päivitetty 16.1.)
Piiriyhdistys on vahvistanut 18.1. ehdokkaiksi:
- Ari-Matti Autio
Oulu
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 0 kpl (päivitetty 16.1.)
13 Lappi
Rovaniemi
Ehdokkaaksi ilmoittautuneita
- 3 kpl (päivitetty 10.2.)
Piiriyhdistys vahvistanee seuraavassa kokouksessaan ehdokkaiksi seuraavat:
- Ari Ryynänen
- Tomi Nalli
- Antti Simola