Ero sivun ”2012Ehdokkaat” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
|||
| Rivi 93: | Rivi 93: | ||
| 045 7199604 | | 045 7199604 | ||
| Gagis | | Gagis | ||
|- | |||
| Tuomo Kalliokoski | |||
| FM | |||
| 1978 | |||
| tuokall[ät]gmail.com | |||
| 0405357023 | |||
| teak | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versio 19. huhtikuuta 2011 kello 13.10
Kunnallisvaaliehdokkuudesta kiinnostuneet. Vaalit järjestetään 28. lokakuuta 2012. Nimen lisääminen ei sido mihinkään.
Puolue saa asettaa floor(1.5*valtuutettujen_määrä) verran ehdokkaita.
Ehdokkaan kotikunta täytyy olla sama, kuin minne on asettumassa ehdolle.
Helsinki
Mahdollisuus asettaa 127 ehdokasta
| Nimi | Arvo, ammatti tai toimi | Syntymäaika | Sähköposti | Puhelinnumero | Nimimerkki |
|---|---|---|---|---|---|
| Len Merikanto | Tietoliikenneasiantuntija | etunimi.sukunimi@piraattipuolue.fi | Lennu | ||
| Raoul Plommer | Kauppatieteiden kandidaatti, Tekniikan ylioppilas | 1978 | etunimi.sukunimi@piraattipuolue.fi | 044 5810005 | l984 |
| Ville Hautakangas | etunimi.sukunimi@piraattipuolue.fi | vhautaka | |||
| Kaj Sotala | etunimi.sukunimi@piraattipuolue.fi | Xuenay |
Tampere
Mahdollisuus asettaa 100 ehdokasta
| Nimi | Arvo, ammatti tai toimi | Syntymäaika | Sähköposti | Puhelinnumero | Nimimerkki |
|---|---|---|---|---|---|
| Harri Kivistö | Opiskelija | 1981 | harri.kivisto [ät] piraattipuolue.fi | 045 3102344 | Kivisto |
| Antti Impiö | Opiskelija | 1984 | antti.impio [ät] piraattipuolue.fi | 050 3045867 | anttipng |
| Kyuu Eturautti | Yrittäjä, toimituspäällikkö | 1979 | kyuu.eturautti (ät) piraattipuolue.fi | 050 5950047 | Kyuu |
Jyväskylä
Mahdollisuus asettaa n ehdokasta
| Nimi | Arvo, ammatti tai toimi | Syntymäaika | Sähköposti | Puhelinnumero | Nimimerkki |
|---|---|---|---|---|---|
| Jyri Hämäläinen | Opiskelija | 1988 | jyri.hamalainen [ät] piraattipuolue.fi | 045 7199604 | Gagis |
| Tuomo Kalliokoski | FM | 1978 | tuokall[ät]gmail.com | 0405357023 | teak |
Valkeakoski
Mahdollisuus asettaa n ehdokasta
| Nimi | Arvo, ammatti tai toimi | Syntymäaika | Sähköposti | Puhelinnumero | Nimimerkki |
|---|---|---|---|---|---|
| Ville Hallikas | Järjestelmäasentaja | 1988 | etunimi.sukunimi [ät] gmail.com | 045 6313552 | Foxing_Demon^ |
Turku
Mahdollisuus asettaa n ehdokasta
| Nimi | Arvo, ammatti tai toimi | Syntymäaika | Sähköposti | Puhelinnumero | Nimimerkki |
|---|---|---|---|---|---|
| Maria Pinjanainen | Atk-suunnittelija, yrittäjä | 1959 | etunimi.sukunimi [ät] piraattipuolue.fi | 044 3772997 | Tietonoita |